#ecosmetic Instagram Photos & Videos

Statistics

We looked inside some of the posts tagged with #ecosmetic and here's what we found interesting.

Inside 36 Posts

Time between posts:
23 hours
Average like
43.8
Average comment
3.2
Posts with video
3/36
Posts with photo
33/36

Hashtag Popularity

@origo_artesanal Profile picture

@origo_artesanal

El cambio es notable desde el primer uso! 👆👐
.
.
La crema en barra súper humectante te ayuda a dejar la piel muy suavecita. La caléndula y manzanilla le otorgan propiedades antisépticas, emolientes, antiulcerosas, desinflamatorias y calmantes. Además esta barrita está pensada para estimular la regeneración de tejidos, cicatrización de heridas y aliviar el dolor leve por quemaduras ☀️ o picaduras de insectos🐜. Es ideal para favorecer la producción de colageno, por lo que tu piel estará suave y elástica. 🌼🌿. Beneficios de la naturaleza para tí. .
.
#origo #natural #nature #ecosmetic #biocosmetica #biocosmetics #beautyskin #healthyskin #vegan #crueltyfree #handmade

El cambio es notable desde el primer uso! 👆👐
.
.
La crema en barra súper humectante te ayuda a dejar la piel muy suavecita. La caléndula y manzanilla le otorgan propiedades antisépticas, emolientes, antiulcerosas, desinflamatorias y calmantes. Además esta barrita está pensada para estimular la regeneración de tejidos, cicatrización de heridas y aliviar el dolor leve por quemaduras ☀️ o picaduras de insectos🐜. Es ideal para favorecer la producción de colageno, por lo que tu piel estará suave y elástica. 🌼🌿. Beneficios de la naturaleza para tí. .
.
#origo #natural #nature #ecosmetic #biocosmetica #biocosmetics #beautyskin #healthyskin #vegan #crueltyfree #handmade
9 0 16 October, 2019
Contando os dias para o curso #penteadosrussos #ecosmetic #sinergiadabeleza
81 8 9 October, 2019
O que falar desse loiro incrível.

#viciodabelezaita #balaiagem #ecosmetic#loirosperolados #loiros
75 6 8 October, 2019
@ecosmetic_al Profile picture

@ecosmetic_al

Është vjeshtë 🍁🍂dhe ngjyrat qe i japin dritë syve dhe te kombinueshme me cdo detaj te "look-ut" tuaj jua sjellim në një palette të vetme me një çmim dhe cilësi shumë të mirë.Të gjitha ngjyrat janë të mirë pigmentuara dhe qëndrojnë gjatë duke ju dhënë siguri përgjatë gjithë ditës.Na shkruani në inbox për porosi online ose na vizitoni në dyqanin tonë #ecosmetic 📩

Është vjeshtë 🍁🍂dhe ngjyrat qe i japin dritë syve dhe te kombinueshme me cdo detaj te "look-ut" tuaj jua sjellim në një palette të vetme me një çmim dhe cilësi shumë të mirë.Të gjitha ngjyrat janë të mirë pigmentuara dhe qëndrojnë gjatë duke ju dhënë siguri përgjatë gjithë ditës.Na shkruani në inbox për porosi online ose na vizitoni në dyqanin tonë #ecosmetic 📩
64 0 7 October, 2019
@cheetah_zzang Profile picture

@cheetah_zzang

역시 내스승님은 달랐드아~~@musclemania_pro_choi
어찌 내가 어제 핫체하다 삐끗한거아시고ㅠ
깜짝 선물을..주시다니..
집에오자마자밥먹고 문질문질~~~
오...이런 거 안쓰는 나에겐 신세계여~👍👍👍
감사합니다 스승늬임♡♡♡♡♡
.
.
.
#바이오머슬크림 #바이오머슬겔 #바이오머슬아이싱겔 #쿨링겔 #리커버리크림 #근육크림 #통증크림 #마사지크림 #승무원크림 #골프크림 #머슬크림 #리코스메틱 #ecosmetic #다나플랜 #세르모 #sermo #운동크림 #스승의은혜는 #하늘같아서~~~

역시 내스승님은 달랐드아~~@musclemania_pro_choi
어찌 내가 어제 핫체하다 삐끗한거아시고ㅠ
깜짝 선물을..주시다니..
집에오자마자밥먹고 문질문질~~~
오...이런 거 안쓰는 나에겐 신세계여~👍👍👍
감사합니다 스승늬임♡♡♡♡♡
.
.
.
#바이오머슬크림 #바이오머슬겔 #바이오머슬아이싱겔 #쿨링겔 #리커버리크림 #근육크림 #통증크림 #마사지크림 #승무원크림 #골프크림 #머슬크림 #리코스메틱#ecosmetic #다나플랜#세르모 #sermo #운동크림 #스승의은혜는 #하늘같아서~~~
46 1 3 October, 2019
@salaoaspectos Profile picture

@salaoaspectos

Produto maravilhoso p Loiras, à venda em nosso salão... #salaoaspectos #tratamento #ecosmetic

Produto maravilhoso p Loiras, à venda em nosso salão...#salaoaspectos #tratamento #ecosmetic
10 1 3 October, 2019
@pipilankascabeleireiros Profile picture

@pipilankascabeleireiros

Fátima, Portugal

A beleza está na transformação 🥰🥰

A beleza está na transformação 🥰🥰
22 1 2 October, 2019
@ecosmetic_al Profile picture

@ecosmetic_al

Revulucionarët e cilësise të produkteve të kozmetikës Deborah Milano sjellin Korrektorin Formula Pura i cili është formuluar për të fshehur qarqet e errëta dhe
spoteve, në sajë të kualitetit të tij të lehtë , shumë difuziv dhe mbulues.
Është shumë i rehatshëm në lëkurë. Mbulesa e butë pershtatet me
tonin e lëkurës
Formula e tij përmban:
WAXAT NATYRORE, ndër të cilat dyllin e krundes së orizit, për një
homogjeni të rehatshme dhe elastike.
NATYRORE OILS për të siguruar hidratimin
MICROPARTICULAS SOFT FOCUS për të minimizuar optikisht
imperfeksionet.
Formula e tij nuk përmban silikone, vajra minerale, akrilate ose parabene.
Eshte produkt i testuar dermatologjikisht dhe mund te gjeni cdo nuance ne dyqanin tone #ecosmetic.Na vizitoni ne dyqan per te tjera produkte te Deborah Milano 💕💕💕👌

Revulucionarët e cilësise të produkteve të kozmetikës Deborah Milano sjellin Korrektorin Formula Pura i cili është formuluar për të fshehur qarqet e errëta dhe
spoteve, në sajë të kualitetit të tij të lehtë , shumë difuziv dhe mbulues.
Është shumë i rehatshëm në lëkurë. Mbulesa e butë pershtatet me
tonin e lëkurës
Formula e tij përmban:
WAXAT NATYRORE, ndër të cilat dyllin e krundes së orizit, për një
homogjeni të rehatshme dhe elastike.
NATYRORE OILS për të siguruar hidratimin 
MICROPARTICULAS SOFT FOCUS për të minimizuar optikisht
imperfeksionet.
Formula e tij nuk përmban silikone, vajra minerale, akrilate ose parabene.
Eshte produkt i testuar dermatologjikisht dhe mund te gjeni cdo nuance ne dyqanin tone #ecosmetic.Na vizitoni ne dyqan per te tjera produkte te Deborah Milano 💕💕💕👌
47 1 2 October, 2019
@daianesalaoespm2017 Profile picture

@daianesalaoespm2017

Tratamento Anti-Frizz ,diga adeus aos arrepiados #Ecosmetic

Tratamento Anti-Frizz ,diga adeus aos arrepiados #Ecosmetic
3 0 2 October, 2019
@eliasstudioe Profile picture

@eliasstudioe

#morena #morenailuminada #marronperolado #ecosmetic @academiahsb obrigado pelos excelentes profissionais que vcs colocam ao nosso dispor para estudarmos... colorimetria é uma arte ... esse cabelo tinha restante de coloração preto 1.0 e ficou com essa cor perfeita ... obrigado meu Deus por tudo. #brasil #governadorvaladares #minasgerais #lestemineiro #mundo #portorico #colombia #mexico

#morena #morenailuminada #marronperolado #ecosmetic @academiahsb obrigado pelos excelentes profissionais que vcs colocam ao nosso dispor para estudarmos... colorimetria é uma arte ... esse cabelo tinha restante de coloração preto 1.0 e ficou com essa cor perfeita ... obrigado meu Deus por tudo. #brasil #governadorvaladares #minasgerais #lestemineiro #mundo #portorico #colombia #mexico
43 9 1 October, 2019
@emanuellegsf Profile picture

@emanuellegsf

Conselheiro Lafaiete

Mudei de novo!
Tô super feliz com o resultado, o tratamento no salão foi incrível, as meninas super receptivas e atenciosas durante todo o processo! O resultado do cabelo foi sensacionaaaaal, meu cabelo tá super saudável e hidratado (maravilhoso também) haha
Obrigada @alecachos_ e @miriam.paula1810 por essa transformação maravilhosa ♥️
.
. .
.

#transicaocapilar #transformacao #devoltaaoscachos #ecosmetic #curly #curlyhair #babyhair #hidratacao #cronogramacapilar
#cachos #cachosestilosos #cachoslindos #cachosbr #evoluiuchallenge #cachosloiros #cachosnaturais #cachinhosdeamor #followinsta #f4f #instacachos #admcachos #inspiraçãocacheada #cacheadas #cachosmola #cachinhos #instabrasil #instagrambrasil #meublack #flawless #sdv

Mudei de novo!
Tô super feliz com o resultado, o tratamento no salão foi incrível, as meninas super receptivas e atenciosas durante todo o processo! O resultado do cabelo foi sensacionaaaaal, meu cabelo tá super saudável e hidratado (maravilhoso também) haha
Obrigada @alecachos_ e @miriam.paula1810 por essa transformação maravilhosa ♥️
.
. .
.

#transicaocapilar #transformacao #devoltaaoscachos #ecosmetic #curly #curlyhair #babyhair #hidratacao #cronogramacapilar 
#cachos #cachosestilosos #cachoslindos #cachosbr #evoluiuchallenge #cachosloiros #cachosnaturais #cachinhosdeamor #followinsta #f4f #instacachos #admcachos #inspiraçãocacheada #cacheadas #cachosmola #cachinhos #instabrasil #instagrambrasil #meublack #flawless #sdv
139 21 30 September, 2019
@estudiodias_ Profile picture

@estudiodias_

Cachoeiro de Itapemirim, Brazil

De hoje com esse cabelo maraa super tendência, morena iluminada! .
.
Por @brudiias1
#estudiodias #haircontour #morenailuminada #ecosmetic

De hoje com esse cabelo maraa super tendência, morena iluminada! .
.
Por @brudiias1 
#estudiodias #haircontour #morenailuminada #ecosmetic
10 0 27 September, 2019
@estudiodias_ Profile picture

@estudiodias_

De hoje com esse cabelo maraa super tendência, morena iluminada! .
.
Por @brudiias1
#estudiodias #haircontour #morenailuminada #ecosmetic

De hoje com esse cabelo maraa super tendência, morena iluminada! .
.
Por @brudiias1 
#estudiodias #haircontour #morenailuminada #ecosmetic
12 0 27 September, 2019
@everydaylindsayday Profile picture

@everydaylindsayday

라비오뜨 - labiotte

.
THX GIFTS FROM LABIOTTE 💜
.
면세점에서 항상 한두개씩 구매했던 브랜드 🎁
선물이랑 샌드위치까지 💫
열심히 올리겠습니다🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️
.
생각해보니 여기 브랜드에서 @flsk_0615 생일선물 샀었는데 집에 두고 잊고있었음 미앙..😔

.
THX GIFTS FROM LABIOTTE 💜
.
면세점에서 항상 한두개씩 구매했던 브랜드 🎁
선물이랑 샌드위치까지 💫
열심히 올리겠습니다🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️
.
생각해보니 여기 브랜드에서 @flsk_0615 생일선물 샀었는데 집에 두고 잊고있었음 미앙..😔
136 5 27 September, 2019
@ecosmetic_al Profile picture

@ecosmetic_al

FARD HI-TECH BLUSHER DEBORAH MILANO 😍
E domosdoshme për të dhënë një joshje të menjëhershme, BLUSHER është bërë një domosdoshmëri-esenciale për një vështrim me efektin e minave Bonne. Me një prekje të mëndafshtë dhe të butë, Hi-Tech Fard jep një ngjyrë të shëndetshme dhe të shkëlqyeshme për një rezultat homogjen dhe natyror. Cilësi ultra-butësi, në fakt, në sajë të teknologjisë së veçantë përmban perlat mikro që ju lejojnë të krijoni ndryshimin e efekteve të dritës që mund ta bëjnë vezullimin rrezatues. Jashtëzakonisht i butë dhe i përzier në aplikim, Hi-Tech Fard garanton besnikëri maksimale të ngjyrave dhe në të njëjtën kohë një rezultat të përkryer moduluar sipas intensitetit të dëshiruar. Hypoallergenic * dhe Paraben Free. * Formuluar për të minimizuar rrezikun e alergjive
E gjeni ne dyqanin tone #ecosmetic ose mund ta porosisni online ✔😍

FARD HI-TECH BLUSHER DEBORAH MILANO 😍
E domosdoshme për të dhënë një joshje të menjëhershme, BLUSHER është bërë një domosdoshmëri-esenciale për një vështrim me efektin e minave Bonne. Me një prekje të mëndafshtë dhe të butë, Hi-Tech Fard jep një ngjyrë të shëndetshme dhe të shkëlqyeshme për një rezultat homogjen dhe natyror. Cilësi ultra-butësi, në fakt, në sajë të teknologjisë së veçantë përmban perlat mikro që ju lejojnë të krijoni ndryshimin e efekteve të dritës që mund ta bëjnë vezullimin rrezatues. Jashtëzakonisht i butë dhe i përzier në aplikim, Hi-Tech Fard garanton besnikëri maksimale të ngjyrave dhe në të njëjtën kohë një rezultat të përkryer moduluar sipas intensitetit të dëshiruar. Hypoallergenic * dhe Paraben Free. * Formuluar për të minimizuar rrezikun e alergjive
E gjeni ne dyqanin tone #ecosmetic ose mund ta porosisni online ✔😍
67 0 24 September, 2019
@ecosmetic_al Profile picture

@ecosmetic_al

Duhet ca kohë që castet te shndërrohen ne kujtime...qe shpirti dhe trupi të bëhen një dhe të ndezin shkëndijat e një tërheqje misterioze dhe të pashpjegueshme...Askush nuk i shpëton dot tundimit kur nuhat Moon instinct, një aromë floreale për femrat
Ekstraktet e pjeshkës së bardhë janë rritur për të nxjerrë në pah më shumë feminitetin dhe sensualitetin që e karakterizon këtë parfum.Do të ndjeni aromë të violetit, jaseminit dhe luleve të tjera të bardha. Baza përbëhet nga myshk kristali, pyje të ngrohta dhe dru sandali të butë.
Cdo femër do të donte të identifikohej me këtë aromë 😍
E gjeni në dyqanin tonë #ecosmetic ose mund ta porosisni online 😊

Duhet ca kohë që castet te shndërrohen ne kujtime...qe shpirti dhe trupi të bëhen një dhe të ndezin shkëndijat e një tërheqje misterioze dhe të pashpjegueshme...Askush nuk i shpëton dot tundimit kur nuhat Moon instinct, një aromë floreale për femrat
Ekstraktet e pjeshkës së bardhë janë rritur për të nxjerrë në pah më shumë feminitetin dhe sensualitetin që e karakterizon këtë parfum.Do të ndjeni aromë të violetit, jaseminit dhe luleve të tjera të bardha. Baza përbëhet nga myshk kristali, pyje të ngrohta dhe dru sandali të butë.
Cdo femër do të donte të identifikohej me këtë aromë 😍
E gjeni në dyqanin tonë #ecosmetic ose mund ta porosisni online 😊
16 0 24 September, 2019
@ecosmetic_al Profile picture

@ecosmetic_al

OFERTË: Zgjidh tani 2 PALETTE 600 lekë
Është vjeshtë 🍁🍂dhe ngjyrat qe i japin dritë syve dhe te kombinueshme me cdo detaj te "look-ut" tuaj jua sjellim në një palette të vetme me një çmim dhe cilësi shumë të mirë.Të gjitha ngjyrat janë të mirë pigmentuara dhe qëndrojnë gjatë duke ju dhënë siguri përgjatë gjithë ditës.Na shkruani në inbox për porosi online ose na vizitoni në dyqanin tonë #ecosmetic 📩

OFERTË: Zgjidh tani 2 PALETTE 600 lekë 
Është vjeshtë 🍁🍂dhe ngjyrat qe i japin dritë syve dhe te kombinueshme me cdo detaj te "look-ut" tuaj jua sjellim në një palette të vetme me një çmim dhe cilësi shumë të mirë.Të gjitha ngjyrat janë të mirë pigmentuara dhe qëndrojnë gjatë duke ju dhënë siguri përgjatë gjithë ditës.Na shkruani në inbox për porosi online ose na vizitoni në dyqanin tonë #ecosmetic 📩
45 0 24 September, 2019
@glammi_hair_stylist_body_care Profile picture

@glammi_hair_stylist_body_care

Alisamemto espetacular!!! 😍😍😍
Venha experimentar a maneira mais fácil e eficaz de fazer alisamentos 😉

#semfumo #nãoardemosolhos #alisamento #ecosmetic #glammi #duração6meses #eficaz

Alisamemto espetacular!!! 😍😍😍
Venha experimentar a maneira mais fácil e eficaz de fazer alisamentos 😉

#semfumo #nãoardemosolhos #alisamento #ecosmetic #glammi #duração6meses #eficaz
10 1 20 September, 2019
@dr.mussaahmadzadeh Profile picture

@dr.mussaahmadzadeh

عطر و ادکلن و آرایشی استاویتا

🏌️‍♂️خودتان را به گونه اى چشمگير از ديگران #متمايز كنيد ✍️... ...☔️☔️از شرايط سخت موفقيت بسازيم🧗‍♂️🧗‍♂️🧗‍♂️🧗‍♂️🧗‍♂️📚📚📚 ‏Make Opportunities out of Hard times. . . ‏‎ #کسب_و_کار #موفقیت #کارآفرینی #فروش #انلاين #بازاریابی #خلاقیت #استراتژیک# #آموزش #بازرگانى #برند #عطر #استايل #جوانان #مشترى #ماركتينگ# #ecosmetic#

🏌️‍♂️خودتان را به گونه اى چشمگير از ديگران #متمايز كنيد ✍️... ...☔️☔️از شرايط سخت موفقيت بسازيم🧗‍♂️🧗‍♂️🧗‍♂️🧗‍♂️🧗‍♂️📚📚📚 ‏Make Opportunities out of Hard times. . . ‏‎#کسب_و_کار#موفقیت#کارآفرینی#فروش#انلاين#بازاریابی#خلاقیت#استراتژیک##آموزش#بازرگانى#برند#عطر#استايل#جوانان#مشترى#ماركتينگ##ecosmetic#
47 0 18 September, 2019

Top #ecosmetic posts

@studiovyb Profile picture

@studiovyb

🌻Cabello hermosos 🌻
Balayage sutiles y elegantes.
Miren el antes ☝🏼 en pleno procedimiento.
@ecosmeticsoficial
#balayage #ecosmetic #bestofbalayage #cabelloshermosos

🌻Cabello hermosos 🌻
Balayage sutiles y elegantes.
Miren el antes ☝🏼 en pleno procedimiento.
@ecosmeticsoficial 
#balayage #ecosmetic #bestofbalayage #cabelloshermosos
54 12 4 June, 2019
@lauanne_alves Profile picture

@lauanne_alves

Um degradê com frontal iluminada.
#lourodourado #wella #ecosmetic #blondehair #blond

Um degradê com frontal iluminada.
#lourodourado #wella #ecosmetic #blondehair #blond
84 0 10 October, 2019
@clipinheiromakeup Profile picture

@clipinheiromakeup

Resolvi mudar , e escolhi um excelente profissional para fazer parte dessa mudança @miltinhomellooficial 👏👏😍😍 gente ele arrasa , um atendimento maravilhoso, estou me amando ainda mais loira 🥰🥰 #cabelosdivos #loirosperfeitos #cabelo #profissional #noitelinda #ecosmetic #teixeiradefreitas

Resolvi mudar , e escolhi um excelente profissional para fazer parte dessa mudança @miltinhomellooficial 👏👏😍😍 gente ele arrasa , um atendimento maravilhoso, estou me amando ainda mais loira 🥰🥰 #cabelosdivos #loirosperfeitos #cabelo #profissional #noitelinda #ecosmetic #teixeiradefreitas
126 18 13 July, 2019
@monicarangel_s Profile picture

@monicarangel_s

Iconha - Espírito Santo

Se existe termômetro de autoestima, o meu explodiu hoje com essa produção de @lazarokoppe
.
Fizemos um realinhamento dos fios para diminuir o frizz ✨
.
Gostaram?
.
.
#ecosmetic #ecosmetics #loirosperfeitos #loirasbrasileiras #curtosdivos #curtinhosdopoder #cabeloscurtos #cabeloscurtosloiros #curtinhosqueamamos #longbobhaircut

Se existe termômetro de autoestima, o meu explodiu hoje com essa produção de @lazarokoppe
.
Fizemos um realinhamento dos fios para diminuir o frizz ✨
.
Gostaram?
.
.
#ecosmetic #ecosmetics #loirosperfeitos #loirasbrasileiras #curtosdivos #curtinhosdopoder #cabeloscurtos #cabeloscurtosloiros #curtinhosqueamamos #longbobhaircut
160 47 8 August, 2019
@studiocinaraandrade Profile picture

@studiocinaraandrade

Studio De Beleza Cinara Andrade

Olha esse Blond, olha esse brilho, olha a saúde desse hair. Na versão liso pra vocês 😍😍
Para uma descoloração segura conto sempre com @ecosmeticsoficial que me proporciona tudo que preciso @dist.ecosmeticsmclaros.oficial
#trancasboxbraids #cabelosmedios #hairstyle #salaodebeleza #melhorsalaodeespinosa #loirosperfeitos #balaiagemcomombre #balaiagem #ecosmetics #ecosmetic
@edsonborgo

Olha esse Blond, olha esse brilho, olha a saúde desse hair. Na versão liso pra vocês 😍😍
Para uma descoloração segura conto sempre com @ecosmeticsoficial que me proporciona tudo que preciso @dist.ecosmeticsmclaros.oficial 
#trancasboxbraids #cabelosmedios #hairstyle #salaodebeleza #melhorsalaodeespinosa #loirosperfeitos #balaiagemcomombre #balaiagem #ecosmetics #ecosmetic 
@edsonborgo
64 3 18 September, 2019
@brujaorganica Profile picture

@brujaorganica

Baños curativos en el mar💧
.
.
Del mar se origina la vida de este planeta, incluso hay religiones que tienen deidades del mar como Yemaya quien es la diosa y Madre de todos los seres vivos.
.
.
Un buen chapuzon en el mar dejara tu piel hermosa, pues tiene tantos minerales que necesitamos. Eso sì, mantente bien hidratada tomando mucha agua fresca y utiliza aloe vera en tu piel después de nadar para que no se deshidrate.
.
.
Ayuda a mantener las playas limpias, te recomiendo llevar una bolsa grande en donde puedas recolectar la basura que te encuentres en la playa. :)
.
.
.
.
#brujasdemexico #brujaorganica #seasalt #diycosmetics #diybeauty #diybeautyproducts #beautyhacks #cosmeticanatural #cosmeticaorganica #cosmeticavegana #cosmeticamexicana #skincaretips #greenbeauty #mujeresemprendedoras #girlboss #cosmeticsshop #cleanbeauty #rawbeauty #greenbeauty #cosmeticaecologica #ecosmetica #vegan #lowwaste #slowcosmetique #naturkosmetik #biocosmetica #ecosmetic

Baños curativos en el mar💧
.
.
Del mar se origina la vida de este planeta, incluso hay religiones que tienen deidades del mar como Yemaya quien es la diosa y Madre de todos los seres vivos.
.
.
Un buen chapuzon en el mar dejara tu piel hermosa, pues tiene tantos minerales que necesitamos. Eso sì, mantente bien hidratada tomando mucha agua fresca y utiliza aloe vera en tu piel después de nadar para que no se deshidrate.
.
.
Ayuda a mantener las playas limpias, te recomiendo llevar una bolsa grande en donde puedas recolectar la basura que te encuentres en la playa. :)
.
.
.
.
#brujasdemexico #brujaorganica #seasalt #diycosmetics #diybeauty #diybeautyproducts #beautyhacks #cosmeticanatural #cosmeticaorganica #cosmeticavegana #cosmeticamexicana #skincaretips #greenbeauty #mujeresemprendedoras #girlboss #cosmeticsshop #cleanbeauty #rawbeauty #greenbeauty #cosmeticaecologica #ecosmetica #vegan #lowwaste #slowcosmetique #naturkosmetik #biocosmetica #ecosmetic
114 2 27 July, 2019
@qullantu Profile picture

@qullantu

✨Crema Facial para pieles propensas al acné✨ .
.
🌺El acné es una patología crónica multifactorial (causada por varios factores). .
🍀Esta crema es la opción natural ideal para tratar esta afección, sin embargo siempre es bueno observar nuestros hábitos alimenticios y contar con la visión de un dermatólogo para su diagnóstico. .
.
🌿Esta crema refrescante, reguladora y con propiedades antiscépticas, es especial para el uso diario en pieles grasas y propensas al acné. .
.
🌿Elaborada en base a extracto de árbol del té, eucalipto y salvia.
🍀Con magia esencial activa de Melaleuca, Eucaliptus y Salvia de @doterra .
.
📩Dudas y pedidos por mensaje directo.

#cosmeticanatural #cosmeticavegana #cuidadodelapiel #cuidadonatural #elaboradodesdecero #fitocosmetica #fitobotiquin #crueltyfree #notesteadoenanimales #medicinaherbal #medicinanatural #medicinal #hierbamedicinal #cremas #artesanal #amor #emprendimiento #fitobotiquin #fitofarmacia #mujeremprendedoras #zerowaste #basuracero #nochemicals #ecosmetic #vegan #vegancosmetics #cleancosmetics

✨Crema Facial para pieles propensas al acné✨ .
.
🌺El acné es una patología crónica multifactorial (causada por varios factores). .
🍀Esta crema es la opción natural ideal para tratar esta afección, sin embargo siempre es bueno observar nuestros hábitos alimenticios y contar con la visión de un dermatólogo para su diagnóstico. .
.
🌿Esta crema refrescante, reguladora y con propiedades antiscépticas, es especial para el uso diario en pieles grasas y propensas al acné. .
.
🌿Elaborada en base a extracto de árbol del té, eucalipto y salvia.
🍀Con magia esencial activa de Melaleuca, Eucaliptus y Salvia de @doterra .
.
📩Dudas y pedidos por mensaje directo.

#cosmeticanatural #cosmeticavegana #cuidadodelapiel #cuidadonatural #elaboradodesdecero #fitocosmetica #fitobotiquin #crueltyfree #notesteadoenanimales #medicinaherbal #medicinanatural #medicinal #hierbamedicinal #cremas #artesanal #amor #emprendimiento #fitobotiquin #fitofarmacia #mujeremprendedoras #zerowaste #basuracero #nochemicals #ecosmetic #vegan #vegancosmetics #cleancosmetics
41 2 9 April, 2019